مجری

مقدمه

طي ساليان متمادي شاهد هدر رفت زيادي از منابع به دلايل عدم برنامه ريزي جامع و عدم استفاده از سيستم مديريت يكپارچه منابع و دارايي­ها در صنايع نفت و گاز بوده ايم كه باعث ايجاد انفجار، توقف توليد، خسارت جاني و خسارت مالي زيادي  شده است كه  از جمله مي توان به آتش سوزي  پالايشگاه ها، انفجار سكو و خطوط انتقال گاز فراساحل و همچنين انفجار خطوط گاز درون شبكه اي اشاره نمود. بروز چنين اتفاقاتي مي تواند منشائ در طراحي نادرست، عمليات اجرايي نادرست، عدم مانيتورينگ و بازرسي­هاي دوره اي، استفاده از تكنيك­هاي نادرست نگهداري و تعميرات داشته باشد. با توجه به استهلاك منابع و تجهيزات نفت و گاز، احتمال بروز چنين اتفاقاتي روز بروز بيشتر مي­گردد كه در نتيجه نياز به استفاده از سيستمي جهت پيشگيري از اتفاقات ناگهاني و افزايش طول عمر تجهيزات بيش از پيش حائز اهميت مي باشد.  در اين راستا  سيستم مديريت يكپارچگي منابع و دارايي­ها (AIMS)  به عنوان تكنيكي براي اطمينان از كارايي  و كارآمدي دارايي­ها در تمامي مراحل طول عمر مي تواند مفيد واقع گردد.

   سيستم­هاي مديريت يكپارچه دارايي ها شامل روش­هاي برنامه­ريزي، بازرسي و مانيتورينگ، نگهداري و تعميرات تمامي تجهيزات مورد استفاده در صنايع مختلف مي­باشد. مديريت يكپارچه دارايي­ها، رويكرد مناسبي است تا كارايي و كارآمدي يك سيستم مورد سنجش قرار گيرد. چشم انداز مديريت يكپارچه دارايي­ها، کارکرد درست و موثر دارايي­هاست. اين سيستم ابزاری است تا به کمک آن بتوان اطمينان داد که منابع انساني، سيستم­هاي برنامه­ريزي، تجهيزات، فرآيندها و منابع در جای خود قرار داشته و هدفمند و كارآمد بکارگرفته می شوند و ريسك عمليات به حداقل مي رسد. بطور كلي مهمترين هدف اين سيستم، کارکرد بهينه و موثر تجهيزات در ماكزيمم عمر خود، صرفه اقتصادي و ايمني مي­باشد.

در همين راستا و با توجه به اهميت موضوع، شركت مهندسي و ساخت تأسيسات دريايي ايران با همكاري شرکت همایش سازان امروز و  ساير شركت ها و نهادهاي مرتبط " اولین کنفرانس بین المللی مدیریت یکپارچگی دارایی ها در نفت و گاز" در حوزه هاي تجهيزات فراساحل، خشكي، پالايشگاه، پتروشيمي، خطوط لوله و كابل و ترمينالهاي نفتي را در روزهای 1 و 2 بهمن 1396 در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما - تهران برگزار خواهد كرد.

 

روز شمار همایش

Conference Start

دبیرخانه علمی همایش:
شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران

نشانی: تهران - خيابان استاد نجات الهي بعد از تقاطع طالقاني، پلاك 173
صندوق پستی: 193955999
تلفن: 82841541 - 82841548
فکس: 88937846 الی 7
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دبیرخانه اجرایی همایش:
شرکت همایش سازان امروز

نشانی: تهران – خیابان ولیعصر، روبه روی پارک ملت، نبش خیابان انصاری، برج ملت، طبقه 7،واحد 4
تلفن:  22037383 – 22048859
فکس:  22044769
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید